مقالات

طرز تهیه قهوه اسپرسو با دستگاه اسپرسو ساز

طرز تهیه قهوه اسپرسو

آشنایی با طرز تهیه قهوه اسپرسو با دستگاه اسپرسو ساز

طرز تهیه قهوه اسپرسو  با دستگاه اسپرسو ساز یکی از متداول‌ترین موضوعاتی است که بسیاری از افراد، از آن آگاهی ندارند و همین امر سبب می‌شود تا از نوشیدن یک شات اسپرسو لذیذ محروم شوند. در ادامه به بررسی نکاتی در ارتباط با طرز تهیه قهوه اسپرسو با دستگاه اسپرسو ساز خواهیم پرداخت. با در نظر گرفتن نکات زیر شما می توانید قهوه ای خوش طمع را تهیه و نوش جان کنید. در صورتی که از هر کدام از مراحل زیر چشم پوشی کنید کیفیت و طعم قهوه نهایی دستخوش تغییر خواهد شد.

به کیفیت قهوه و همچنین درجه آسیاب دانه های قهوه توجه کنید

همانطور که میدانید؛ پودر قهوه به صورت مستقیم بر کیفیت اسپرسو شما تاثیر می‌گذارد. بسیاری از افراد بر این باورند که کیفیت اسپرسو تنها به گران قیمت بودن اسپرسوساز مربوط می‌شود و می‌توان از هر نوع دانه قهوه(حتی قهوه‌هایی که کیفیت پایینی دارند) استفاده کرد. اما توجه داشته باشید که کیفیت دانه قهوه، میزان رُست و همچنین درجه آسیاب آن بسیار مهم است. برای مثال اگر از دانه های بی کیفیت قهوه استفاده کنید اسپرسو شما خوش طعم نمیشود. همچنین اگر بیش از حد دانه های قهوه را آسیاب کنید؛ قهوه شما به سرعت میسوزد و طعم ناخوشایندی را بوجود می آورد.

طرز تهیه قهوه اسپرسو با دستگاه اسپرسو ساز

آماده سازی ماشین اسپرسوساز

همانطور که میدانید؛ ماشین اسپرسو ساز از سه قسمت اصلی تشکیل شده است(توجه داشته باشید که منظور از سه قسمت اصلی، قسمت‌هایی است که شما برای تهیه قهوه با آنها سروکار دارید) که عبارتند از: مخزن آب، پرتافیلتر و نازل بخار. خوب است که قبل از هرکاری، نحوه استفاده از دستگاه را یاد بگیرید. برای مثال لازم است که ابتدا دستگاه را روشن نمایید و چند ثانیه به دستگاه فرصت دهید تا هد گروپ گرم شود. بعد از این کار باید پودر قهوه را درون بسکت پرتافیلتر بریزید و دکمه شات گیری را فشار دهید. در ادامه نکاتی را بیان می‌کنیم که باید در طرز تهیه قهوه اسپرسو آنها را حتما رعایت کنید.

از آب مناسب و تصفیه شده استفاده کنید

در پشت دستگاه اسپرسوساز یک عدد مخزن آب قرار گرفته شده است که همیشه باید قبل از شات گیری اسپرسو، به آن توجه کنید که مبادا آب موجود در آن تمام شده باشد. همچنین توجه داشته باشید که برای پر کردن مخزن دستگاه اسپرسو ساز، از آب لوله کشی استفاده نکنید. در آب لوله کشی املاح و رسوب وجود دارد و همین امر باعث می‌شود تا به دستگاه اسپرسو ساز شما آسیب وارد شود. بنابراین سعی کنید از آب تصفیه شده استفاده کنید. آب تصفیه شده نه تنها از خرابی زودهنگام دستگاه شما جلوگیری می کند؛ بلکه طعم اسپرسو شما را نیز بهبود می‌بخشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *